Tantrická práca s telom

Hlboký zážitok vlastného tela

Kundalíni, Chi, Prana, Živa, (a ďalšie pomenovania životnej energie) je základnou zložkou nášho života. Má ohromnú silu a veľké možnosti jej využitia.

Ako každá energia, môže mať deštruktívny alebo konštruktívny charakter, v závislosti od zámeru ktorý do nej vložíme. Rovnako ako oheň, vietor, voda alebo energia atómu. Môže ničiť alebo pomáhať.

Na to aby sme svoju životnú energiu mohli plne využívať vo svoj prospech, liečenie nás samotných alebo jednoducho prehĺbili úroveň nášho potešenia, odporúčame sa sa s vlastnou životnou energiou spriateliť, spoznať ju a naučiť sa s ňou pracovať.

Vaša osobná cesta

Tantrické učenie pozná pestré množstvo masáží a práce s telom a je to skôr cesta ako jednorazový zážitok.

Prvý krok na tejto ceste je úvodný rozhovor a na jeho základe rozhovoru zostavíme vašu osobnú cestu aj s ohľadom na to, ako viete pracovať s vlastnou energiou.

Vybrať si môžete:

Harmonizáciu zvukom, Revitalizáciu tela, Tao Masáž, Kašmírsku masáž alebo Intuitívnu masáž.

Harmonizácia zvukom

Za pomoci starostlivo vyberaných a harmonicky zladených Tibetských mís zažijete uvoľnenie tela a relaxáciu.

Tibetské misy prikladáme na telo, aby harmonické frekvencie rezonovali cez kostru po celom tele.

Rovnako používame aj akustické Tibetské misy a Koshi na vyladenie aurického poľa.

60 min / 45€

Vhodné pre kohokoľvek.

Revitalizácia tela

7 výnimočných masáží na zosúladenie tela, mysle a ducha.

Systém čakier je dôležitou bránou do stavu rozšíreného vedomia.

Naša fyzická energia sa môže uberať dvoma rôznymi cestami, buď sa pohybuje smerom nadol a von za účelom plodenia, alebo smerom dovnútra a nahor za účelom transformácie.

Týchto 7 druhov masáží pracuje s našou životnou energiou, pozýva ju dovnútra a nahor cez systém čakier, čím otvára náš centrálny kanál vedúci k stavom rozkoše celého tela a k prepojeniu tela, mysle a ducha.

Výber konkrétnej čakry a masáže si môžete nacítiť, vylosovať alebo nechať aby vystal z rozhovoru.

90 min / 80€

Vhodné pre kohokoľvek. Odporúčame prejsť celou sériou 7-mich masáží.

Tao Masáž

Pracuje s fyzickým aj energetickým telom.

Zavedie Vás do sfér energií. Tao masáž uvoľňuje energetické stagnácie v celom tele a hlavne v panvovej oblasti.

Pracuje s čakrami, prvotnou tvorivou energiou a po jej zdvihnutí v tele ju na záver harmonizuje a rovnomerne rozvádza a vyživuje ho.

Pozvánkou je zažiť, čo sa udeje v tele ak si dovolíme uvoľniť sa do vzrušenia a pozvať ho do celého tela, dokonca aj za jeho fyzické hranice, do energetického tela.

150 min / 135€

Vhodná pre hľadajúcich a praktikujúcich napr. jogu, tantru alebo iné systémy pracujúce s telom a energiou.

Kašmírska masáž

Zachádza do hlbších energetických sfér, podobne ako Tao masáž, pracuje s energiou aj s fyzickým telom.

Prebúdza hlboké a silné energie, účinkom ktorých je telo vyživované po dobu niekoľkých dní.

Kašmírsku masáž je možné prijať buď po absolvovaní TAO masáže, alebo iných tantrických techník.

150 min / 135€

Vhodná pre skúsenejších, praktikujúcich tantru.

Intuitívna masáž

Nasleduje Váš zámer a energiu. Masáž sa vyvíja prirodzene a intuitívne.

Intuitívna masáž nemá štruktúru a každý nasledovný krok priamo vyplýva z predchádzajúceho.

Masáž je vhodná ako doplnok po absolvovaní Taoistickej poprípade Kašmírskej masáže.

150 min / 135€

Vhodná pre hľadajúcich a praktikujúcich napr. jogu, tantru alebo iné systémy pracujúce s telom a energiou.

Ceny za masáž

Kam prísť?

Na masáž alebo prácu s telom je možné prísť do našich priestorov na Obchodnú ulicu v Bratislave. Po potvrdení objednávky vám zašleme naše telefónne číslo na prezvonenie. Prídeme vás osobne vyzdvihnúť, dom nemá zvončeky.

Na individuálnu aj párovú masáž sa môžete objednať v pracovné dni od 11:00 – 20:00.

Je vhodné si na masáž aj s cestou vyhradiť cca 3 hodiny a po masáži si dopriať už len kľud a priestor na vnímanie procesu.

OBJEDNAŤ TERMÍN.

jan
feb
mar
apr
máj
jún
júl
aug
sep
okt
nov
dec
2024
2025
2026
2027
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NENAŠLI STE TERMÍN? NAPÍŠTE NÁM SPRÁVU.

Napíšte nám
reCAPTCHA

Často vás zaujíma

Je dôležité si uvedomiť, že z pohľadu tantry žena a muž sú dva rozdielne svety a aj v prípade práce s telom je žiadúce, aby prístup k žene a k mužovi bol rozdielny.

Znalosti a skúsenosti ako pracovať s dychom a ako vnímať vlastné energie, vám dávajú nespornú výhodu ako vašou aktívnou účasťou tento zážitok ešte viac umocniť.

Avšak aj bez týchto znalostí a skúseností má tantrická práca s telom potenciál priniesť hlboké uvoľnenie a ochutnávku, kam vás tantrické učenie môže nasmerovať.

Základom pre túto prácu je bezpečie a dôvera.

Ak cítite váhanie, naše doporučenie je zažiť aspoň úvod do tantrickej praxe, kde sa oboznámite hlbšie s možnosťami a následne vás práca s telom prostredníctvom masáže vezme do väčších hĺbok.

Tantra ako učenie nielen že prácu so životnou energiou zahŕňa, ale ju aj ďaleko presahuje. Je to cesta po ktorej sa kráča dlho, so svojimi údoliami a vrcholmi, krásou ale aj trpkosťou. Nachádzaním a púšťaním, doslova sa otvára nový vesmír poznania toho, čo aj tak podvedome cítime ako prirodzené.

Tantrická práca s telom dokáže priblížiť tento vesmír a ponúka ochutnávku pred tým ako sa človek vydá touto cestou. Je to spôsob ako sa dostať bližšie k sebe. Intimita prítomná počas procesu otvára bránu do sfér ktoré sú inak zatvorené. Prináša svetlo do zranení, dodáva vzduch ohňu vášne, dostáva nás do prítomnosti a stavu “bez tela, času a priestoru“.

Tantrická práca s telom je všeobecný pojem, ktorý zahŕňa niekoľko možných druhov masáží alebo inej praxe. Záleží na Vašom zámere a vašej schopnosti pracovať s vlastnou energiou. To znamená, do akej miery cítite vlastné energetické telo a energiu a ako s ňou dokážete pracovať, čo má vplyv na prežívanie procesov počas masáže. Pri masáži pracujeme s telom na fyzickej úrovni ale zároveň sa Vám rozhýbu aj energetické procesy.

Pri masáži venujeme plnú pozornosť láskyplnému dotyku, ktorý je doplnený aj o vnímanie podnetov ako sú vône a hudba. Pracujeme s dotykom na celom tele, vrátane intímnych zón. Ide o proces, pri ktorom môže nastať uvoľnenie a transformácia hlbokých emócií, špeciálne v prípade, ak láskyplný dotyk absentoval vo vašom doterajšom živote.

Nahotu pri masáži vnímame ako základnú ľudskú prirodzenosť. Je však plne na rozhodnutí prijímajúceho, do akej miery si želá vnoriť sa do procesu. Rešpektovanie hraníc je základným a neodmysliteľným tantrickým pravidlom v každom tantrickom stretnutí.

Ak ste u nás prvý krát, tak sa najprv pozhovárame o vašom zámere, čo by ste od masáže “očakávali”, aj keď slovo očakávanie nie je moc na mieste, pretože je dobré nemať žiadne očakávania. Ide skôr o to, aby sme sa pozreli na to, ako by sme vám mohli buď pomôcť alebo spríjemniť chvíle počas masáže.

Jedným z hlavných rozdielov je stanovenie si zámeru. Tantrická práca s telom je prevádzaná s jasným zámerom budovania energie a následne vyživenie tela bez procesu vybitia. Ďalej pracujeme s vedomým láskyplným dotykom rituálnym spôsobom.

Tantrická práca s telom môže mať doslova liečivé účinky a nie je výnimka, že sa pri nej spustí hlboký emocionálny proces. Tantrická práca s telom sa okrem fyzického dotyku hlboko dotýka aj ducha a prepája vzájomne energetické centrá. Ide hlavne o centrá v panvovej oblasti, v oblasti srdca a hlavy.

Je dôležité spomenúť aj to, že tento zážitok nemusí byť vždy extatický. V tomto hlbokom procese, energia, ktorú privádzame z oblasti panvy do tela jednoducho zosilní všetko, čo sa vo vašom tele nachádza.

V takom prípade s týmto stavom pracujeme pomocou tantrických techník a metód, prípadne práce s telom tak, aby prišlo k uvoľneniu a transformácií týchto stavov.

Tantrická práca s telom využíva tri kľúče k energii, ktoré sú dych, pohyb a hlas. Zatiaľ čo pohyb za vás vykonáva osoba dávajúca masáž, dych a hlas sú na vašej strane.

Ak je pre vás práca s dychom a hlasom neznáma oblasť, odporúčame sa s touto prácou zoznámiť, aby ste mohli naplno využiť potenciál tantrickej práce s telom.

Ako každá nepoznaná vec v živote, aj tantrická prax môže vyvolávať obavy a strach.

Strach je energia ktorá nás z krátkodobého hľadiska ochraňuje pred rôznymi “hlúposťami”, ale z dlhodobého hľadiska môže brzdiť náš vývoj. Je veľmi dôležité rozpoznať hranicu, kedy ide o našu ochranu a kedy už o permanentné odmietanie života.

Ako pomôcka je vhodné uvedomiť si, precítiť, či príťažlivosť témy ako je Tantra všeobecne pochádza z hlavy, mysle alebo v nej vidíme možnosť ako si obohatiť život, poprípade vyliečiť dlho uložené boľačky.

Rozhodnutie urobené zo srdca, ale v súlade s mysľou, ktorá často krát posudzuje a hodnotí veci bez autentickej skúsenosti, býva to správne.

Pred tantrickou prácou s telom sa odporúča:

  • nebyť príliš najedený a ani hladný
  • vyhradiť si dostatočný časový priestor na proces masáže
  • dopriať si čas na skľudnenie a psychickú pohodu

Po tantrickej práci s telom sa odporúča:

  • ostať ležať v energii tak dlho ako Vám to príde príjemné
  • nechať celý zážitok “pracovať” a verbálne o ňom hovoriť až na druhý deň
  • proces vnímať ako poznávanie seba a poznávanie vlastnej energie

Hlboká relaxácia.

Prináša hlboké fyzické uvoľnenie a regeneráciu.

V tomto prípade nie je nutné aby masáž zahŕňala dotyk na intímnych partiách, ale je len doporučená, v jej prirodzenosti a jemnosti bez zámeru stimulácie.

Nabudenie životnej energie.

Jeden z najčastejších spôsobov, akým pracujeme prináša nabudenie a vyživenie tela pomocou životnej energie. Základnou podmienkou je absolútne uvoľnenie tak tela ako aj mysle.

Meditatívnym dotykom na intímnych miestach prinášame vedomie a prebudenie energie, ktorá je následne rozvádzaná do celého tela.

Uvoľňovanie panvy.

V tomto procese sa ponárame do hlbokej emocionálnej práce, kde sa uvoľňujú energetické stagnácie nadobudnuté prežitím rôznych ťažkých udalostí v živote.

Tento proces je možné prijať až po absolvovaní individuálne tantrickej praxe alebo účastiach na našich workshopoch zameraných na prácu s čakrami.