Túžim cítiť viac.

Túžim cítiť viac.” Bola veta, ktorá odštartovala moju cestu tantrou. Ako cítiť seba viac – moje telo, moje pocity, môj život! A ako vnímať druhých o to plnšie.

Túžba ako motivácia

Túžila som nazrieť za svoju ochranu a ochutnať, ako chutí život bez napätia, strachov a obáv. Tantra bola pre mňa v tomto kľúčovou. Prečo tantra? Pretože ide priamo k podstate. Čokoľvek to pre nás znamená.

Pomohla mi veľmi efektivne nastavit zrkadlo všetkých mojich vrstiev, ktoré som si časom a skúsenosťami okolo seba vystavala ako ochranu a ktoré mi tak nebadane a postupne znemožnili naplno cítiť.

Keď sa cesta stáva cieľom

A nebolo to na jedno či dve stretnutia. Sú to roky poznávania seba, svojho partnera a ľudí naokolo. Je to cesta, ale už od začiatku tejto cesty cítim odmeny. Menšie, väčšie, niekedy obrovské, niekedy krok späť, niekedy sa rozbehnem vpred. Každá a každý z nás má svoje jedinečné tempo a rytmus.

Nezažila som nič autentickejšie v kontexte práce s celým naším bytím, telo zahŕňajúc. Tu a teraz – Pozri sa s otvorenými očami dokorán. Toto som ja, toto si ty. V celej pravde.

Naučila som sa cítiť svoju energiu. Spoznávať kedy ju strácam a naučila som sa spôsoby ako si ju tvoriť. A tiež metódy ako ju zdielať s partnerom.

Otázka ako žiť partnerský vzťah inak ako som to doteraz zažila alebo videla, bola pre mňa ďalšou dôležitou motiváciou. Vyskúšala som, ako sa dá v láske rýchlo vzplanúť a rýchlo vychladnúť. Prešla som si intenzívnymi hádkami a stratou chuti k milovaniu sa. Zažila som nežnú premenu partnerského vzťahu na takmer súrodenecký.

Moje srdce verilo, že sa to dá aj inak. Pozvali sme tantrické princípy do nášho vzťahu s Martinom. Prichádza stále veľa uvedomovania a paradoxne na moje predošlé zážitky sa naša láska časom prehlbuje. Som vďačná za našu chuť kráčať spolu touto cestou energie a vedomia. Cestou rozširovania našich potenciálov v poslaní, v láske a v živote celkovo. Postupne viac a viac sa otváram spoznávaniu seba, môjho partnera, nášho vzťahu ako samostatnej entite a nečakane aj pomáhaniu druhým urobiť svoje prvé kroky k sebe. Verím totiž, že je to dosiahnuteľné pre nás všetkých.

Áno. Tantra ponúka okrem práce na sebe a na partnerstve aj zážitky, ktoré nás prepájajú s jednotou. Ktoré nás presahujú. Ktoré môžu byť liečivé, posúvajúce, transformačné, pre jednotlivcov ako aj pre spoločnosť. Pre ľudí, pre svet. Zážitky, na ktoré slová už nestačia.

Za hranice medzi nebom a zemou

Ak cítite volanie ísť priamo k jadru, k svojmu stredu, k podstate, budeme sa tešiť na stretnutie na seminároch cyklu milencov a cyklu spriaznených duší.

Cyklus Cesta spriaznených duší je známa cesta čakier, “Od Sexu k nadvedomiu” kde si zvedomujeme jednotlivé životné témy a vytvárame tak väčšiu pravdepodobnosť zladenia sa s aktuálnym alebo budúcim partnerom.

Cesta Milencov je cyklus troch seminárov, ktoré v nás prebúdzajú potenciál partnerskej lásky, úcty jeden k druhému a k rešpektu k našim jedinečným životným cestám.

autorka textu: Lucia Pajszerová

Tantra – Cesta vnútornej premeny, cesta lásky

Tantra môže nesmierne obohatiť partnerský život. Prípadne nás pripraviť na ďalší vzťah na hlbšej úrovni.

Cesta Milencov

Väčšina ľudí zažíva v živote dve silné energie. Lásku a sex. Ponúkame vám sériu troch nadväzujúcich víkendových seminárov, kde sa pozrieme na hlbšiu úroveň týchto partnerských tém.

Cesta Spriaznených Duší

Nájsť spriaznenú dušu je krásne, ale takmer nemožné. Je možné si ju však vytvoriť. Táto cesta vás vezme za hlbokým poznaním, ako si harmonizovať vlastný a partnerský život na všetkých úrovniach bytia.