Túžim cítiť viac.

Túžim cítiť viac.” Bola veta, ktorá odštartovala moju cestu tantrou. Ako cítiť seba viac – moje telo, moje pocity, môj život! A ako vnímať druhých o to plnšie.

Túžba ako motivácia

Túžila som nazrieť za svoju ochranu a ochutnať, ako chutí život bez napätia, strachov a obáv. Tantra bola pre mňa v tomto kľúčovou. Prečo tantra? Pretože ide priamo k podstate. Čokoľvek to pre nás znamená.

Pomohla mi veľmi efektivne nastavit zrkadlo všetkých mojich vrstiev, ktoré som si časom a skúsenosťami okolo seba vystavala ako ochranu a ktoré mi tak nebadane a postupne znemožnili naplno cítiť.

Keď sa cesta stáva cieľom

A nebolo to na jedno či dve stretnutia. Sú to roky poznávania seba, svojho partnera a ľudí naokolo. Je to cesta, ale už od začiatku tejto cesty cítim odmeny. Menšie, väčšie, niekedy obrovské, niekedy krok späť, niekedy sa rozbehnem vpred. Každá a každý z nás má svoje jedinečné tempo a rytmus.

Nezažila som nič autentickejšie v kontexte práce s celým naším bytím, telo zahŕňajúc. Tu a teraz – Pozri sa s otvorenými očami dokorán. Toto som ja, toto si ty. V celej pravde.

Naučila som sa cítiť svoju energiu. Spoznávať kedy ju strácam a naučila som sa spôsoby ako si ju tvoriť. A tiež metódy ako ju zdielať s partnerom.

Otázka ako žiť partnerský vzťah inak ako som to doteraz zažila alebo videla, bola pre mňa ďalšou dôležitou motiváciou. Vyskúšala som, ako sa dá v láske rýchlo vzplanúť a rýchlo vychladnúť. Prešla som si intenzívnymi hádkami a stratou chuti k milovaniu sa. Zažila som nežnú premenu partnerského vzťahu na takmer súrodenecký.

Moje srdce verilo, že sa to dá aj inak. Pozvali sme tantrické princípy do nášho vzťahu s Martinom. Prichádza stále veľa uvedomovania a paradoxne na moje predošlé zážitky sa naša láska časom prehlbuje. Som vďačná za našu chuť kráčať spolu touto cestou energie a vedomia. Cestou rozširovania našich potenciálov v poslaní, v láske a v živote celkovo. Postupne viac a viac sa otváram spoznávaniu seba, môjho partnera, nášho vzťahu ako samostatnej entite a nečakane aj pomáhaniu druhým urobiť svoje prvé kroky k sebe. Verím totiž, že je to dosiahnuteľné pre nás všetkých.

Áno. Tantra ponúka okrem práce na sebe a na partnerstve aj zážitky, ktoré nás prepájajú s jednotou. Ktoré nás presahujú. Ktoré môžu byť liečivé, posúvajúce, transformačné, pre jednotlivcov ako aj pre spoločnosť. Pre ľudí, pre svet. Zážitky, na ktoré slová už nestačia.

Za hranice medzi nebom a zemou

Ak cítite volanie ísť priamo k jadru, k svojmu stredu, k podstate, budeme sa tešiť na stretnutie na seminároch cyklu milencov a cyklu spriaznených duší.

Cyklus Cesta spriaznených duší je známa cesta čakier, “Od Sexu k nadvedomiu” kde si zvedomujeme jednotlivé životné témy a vytvárame tak väčšiu pravdepodobnosť zladenia sa s aktuálnym alebo budúcim partnerom.

Cesta Milencov je cyklus troch seminárov, ktoré v nás prebúdzajú potenciál partnerskej lásky, úcty jeden k druhému a k rešpektu k našim jedinečným životným cestám.

autorka textu: Lucia Pajszerová

Tantra – Cesta vnútornej premeny, cesta lásky

Tantra – Cesta vnútornej premeny, cesta lásky ÚVODNÝ VEČER PRE PÁRY AJ JEDNOTLIVCOV Tantra môže výrazne obohatiť partnerský život.Prípadne nás pripraviť na ďalší vzťah na hlbšej úrovni. Čo môžete zažiť? ➢ Slovami a skúsenosťou sa dotkneme tejto cesty, ktorá je cestou prepájania sexuality, lásky a spirituality.➢ Predstavíme