Viem že existuje mapovanie ženskej jóni. Existuje aj mužské mapovanie lingamu?

Dostali sme otázku
“Viem že existuje mapovanie ženskej jóni… Mám otázku. Existuje aj mužské mapovanie lingamu? Vďaka”

Vaginálne mapovanie a Yóni Healing​

Pojem vaginálne mapovanie je spojený s metódou, ktorá pomáha uvoľňovať stagnácie v oblasti yóni a ak sa urobí dobre, prináša pozitívne výsledky.

Moja osobná skúsenosť s touto technikou však siaha ešte do väčšej šírky, kde sme sa v rámci komplexného tantrického výcviku naučili proces “Yóni a Lingam healing” (kde Yoni je v Sanskrite pomenovanie ženského a Lingam pomenovanie mužského pohlavia). Táto metóda pracuje komplexne so širšou oblasťou tela ako sú nohy, brucho, celá panva a samotné pohlavie.

Z naše skúsenosti by sme odporučili skôr ako podstúpiť “ambulantné” absolvovanie metódy, teda to, že zaklopete na dvere neznámej osobe a poprosíte ju aby vám “prehmatala” pohlavie, mužské či ženské, oboznámiť sa s celostným prístupom k tejto metóde.

Picture of Martin Vrabko

Martin Vrabko

Cesta tantry je pre mňa cesta sebapoznávania, a rozvoja. Prináša mi nástroje do všetkých oblastí života.

Prinášanie Tantry bližšie k vám v multimediálnej podobe je moja vášeň.

Vaginálne mapovanie a Yóni Healing

Odkiaľ metóda pochádza?

Zakladateľ práce s telom podobnými metódami je Wilhelm Reich, vznikla v prvej polovici 20teho storočia a tieto metódy boli neskôr rozvinuté jeho nasledovníkmi.

Čo znamená absolvovať takéto energetické preliečenie?

V prvom rade treba podotknúť, že takáto práca vás emocionálne vezme do ťažších momentov vášho života, kde potenciálne stagnácie mohli vzniknúť a energeticky sa “usadili” v tele.

Preto odporúčame naučiť sa hlbšej práci s dychom a rovnako dôležitej práci s vlastnými emóciami, ktoré vám umožní vyjadriť emócie ako napríklad hnev alebo prejaviť agresivitu, prípadne si dovoliť zažiť strach spôsobom, ktorý je pre vás bezpečný a neretraumatizuje vás. To všetko ponúka náš komplexný tantrický program a je to cesta na niekoľko stretnutí, podľa vášho osobného stavu na tieto témy.

Treba dodať, že v tejto metóde nehľadáme ani tak konkrétne udalosti z minulosti, aj keď sa môžu zvedomiť, skôr ide o emocionálne stopy, ktoré zostali na energetickej úrovni a ponúkame prepis týchto zážitkov. Súčasťou je aj uvoľňovanie napätia v indikovaných častiach.

Aké mám možnosti podstúpiť takýto proces?

1. Na prvé miesto by sme odporučili, aby ste túto metódu mohli prijať od vášho partnera / partnerky, s ktorým vediete intímny život. Nie je nič hlbšie, ako keď si navzájom doprajete takéto preliečenie. To samozrejme obnáša oboznámiť sa s metódou a súsvisiacimi technikami a už vyššie spomenutou emočnou plynulosťou a prácou s dychom.

2. Je možné prísť na takéto preliečenie pre ženy, ktoré však absolvujú prípravu a hlavne k sprievodkyni / sprievodcovi nadobudnú dôveru, ktorá je absolútne nevyhnutná pre takýto proces. Mužom odporúčame prejsť tento proces s partnerkou.

Ako začať s touto cestou?

3. Znova pre ženy, spracovali sme do online kurzu takýto proces tak, aby si bola žena sama schopná pomôcť a prejsť si to najdôležitejšie sama so sebou vo svojom bezpečnom a nerušenom priestore domova. Kurz zostavila Stella Adi Lalla Krenčejová, sexological bodyworker a tantrická učitelka.

Osobná skúsenosť.

Sám osobne som prešiel niekoľkými liečeniami lingamu a rovnako som sprevádzal ženy na tejto ceste do svojich emočných hĺbok. Je to skutočne proces, ktorý vniká hlboko do intimity a našej zraniteľnoti, preto je extrémne dôležité, komu sa zveríte do rúk.

Mne osobne to pomohlo prestať prežívať svoju sexualitu v hlave a mysli, a táto metóda ma spätne dostala k scitliveniu a nabudeniu prežívania potešenia v tele.

Druhý úžasný účinok nastal, keď som si už nevedel rady, kde po dlhšom sedení som pociťoval v oblasti podbuška tlak, akoby som tam mal ping-pongovú loptičku. RTG, Sono, ani urológ nenašli nič čo by vedeli liečiť.  Dvakrát absolvované preliečenie touto metódou mi spomínaný symptóm odstránili navždy.

Ak by vás čokoľvek k tejto téme zaujalo, kontaktujte nás osobne.

(autor textu: Martin Vrabko)

Mohlo by vás zaujímať

Zrodenie ženy

Úvodný večer do ženskej Tantry.

Rozkvet a oslava ženy

Zážitkový víkend ženskej Tantry.

Online kurzy

Prineste si Tantru do vášho súkromia.

Zostaňte s nami v kontakte

Prihlásením sa do odberu noviniek budete informovaní medzi prvými.

×