Keď telo hovorí milovaniu nie

Čo robiť, ak nefunguje naša sexualita?
Má sa zmeniť on, či ona?
Akú knihu si prečítať, aby sme sa k sebe priblížili?

Ak telo hovorí nie.

Žijeme v dobe rýchlej, plnej instantných riešení. Tak prečo nevyriešiť problém v sexualite rýchlo, možno tabletkou, možno youtube videom, alebo tvárením sa, že všetko je v poriadku?

Z dlhodobého hladiska rýchle riešenia často neriešia, skôr prehlbujú napätie a krízu.

Dokonca často máme predstavu, že telo má mať vždy rovnaký výkon, za akýchkoľvek okolností. Aké dychberúce môže byť uvedomenie, že to tak vôbec nemusí byť…

Picture of Mgr. Lucia Pajszerová, Dipl. PW

Mgr. Lucia Pajszerová, Dipl. PW

Cesta tantry je pre mňa cesta sebapoznávania, poznávania mojej a partnerovej intimity, emočného prežívania, lásky, kreatívneho prejavenia sa, rozvíjanie intuície a cez toto všetko hlbšie prepojenie sa aj v partnerskom živote.

Naučili sme sa nepočúvať signály svojho tela – vo všetkých oblastiach života. Telo však hovorí našu pravdu, aj keď ju je často ťažké počuť, či dekódovať.

Keď telo hovorí milovaniu nie – môže naznačovať veľa možností, záleží na tom čím žijeme:

-> Možno sa nahromadili hádky, ktoré vytvorili postupne napätie, ktoré treba osloviť, aby sa dôvera dôležitá pre blízkosť znovu obnovila.Možno sa práve v tele necítim dobre a potrebujem podporu.
-> Možno som prežil, prežila extrémne ťažké obdobie v práci, či v rodine a potrebujem sa vrátiť najprv k sebe.
-> Možno sme neriešili v našom vzťahu dlhodobo naše problémy a vznikla medzi nami vysoká stena, ktorá nám bráni sa vôbec k sebe priblížiť…
-> Možno si len potrebujem oddýchnuť a všimnúť si, kde v živote som…

Telo je múdre. Skúsme aspoň z času na čas spomaliť a naladiť sa na seba. Čím častejšie, tým rýchlejšie môžeme vypočuť, či pocítiť správu a tým autentickejšie budeme môcť žiť svoju pravdu.

Môžme zapojiť meditáciu do každodenného života. Hoci aj pomalé a pokojné pitie čaju, či prechádzka môžu mať aspekty meditácie, spomalenia a zvedomenia si chvíle tu a teraz.

A potom sa odvážme porozprávať so svojím partnerom, partnerkou. Poodhaľme kúsok svojej zraniteľnosti a počúvajme s láskou. Tak môžme začať pomyselnú stenu medzi nami rozkladať, aby sa znovu mohol oheň blízkosti rozdúchať. Časom…

P.s.: knihy čítajme, tie nám pomáhajú naladiť sa na nové aspekty a inšpirovať nás ☀️

Vaša Lucia

Mohlo by vás zaujímať

Zrodenie ženy

Úvodný večer do ženskej Tantry.

Rozkvet a oslava ženy

Zážitkový víkend ženskej Tantry.

Online kurzy

Prineste si Tantru do vášho súkromia.

Zostaňte s nami v kontakte

Prihlásením sa do odberu noviniek budete informovaní medzi prvými.

×