Ako sa vydať Tantrickou cestou.

Úvodný tantrický víkend, ktorý ponúka inšpirujúci vstup do sveta tantry. Zábavný, zmyselný, a plný učenia.

Pomáha zvyšovať vedomie a citlivosť. Pomáha otvárať srdce.

Učíme sa ako sa uvoľniť do väčšej a väčšej živosti a ako oceniť a nechať prejaviť posvätnosť v každom z nás.

Seminár vám ponúka

➢ Rozprúdiť Dych, živosť a vitalitu
➢ Uvolniť strachy
➢ Prebudiť vnímavosť našich zmyslov – čuchu, hmatu, chuti, sluchu a zraku
➢ Precítiť energetické telo
➢ Spoznať rozdiel medzi hranicami a limitmi
➢ Zažit rozdielnosť energie a potenciálu čakier
➢ Otvoriť sa plynutiu energií medzi mužom a ženou.

Pre koho je seminár?

Pre káždého koho Tantra priťahuje. Ak to bude vaša prvá skúsenosť alebo pokračovanie započatej tantrickej cesty čakier, prípadne iných tantrických metód, budete mať možnosť sa ponoriť v zážitku do vlastného tela a precítiť jeho hĺbku adekvátne stavu vášho uvoľnenia.

Seminár je vhodný pre jednotlivcov aj páry a je postavený tak, aby ho mohli absolvovať aj jednotlivci, ktorí budú cvičenia zdieľať v páre. Páry sú vitané a rešpektované.

Zámer víkendu.

Prostredníctvom tejto úvodnej ochutnávky by sme Vám radi ponúkli možnosť skúsiť a ochutnať o čom tantra je.

Piatok:

  • Hravým spôsobom, za pomoci dychu, pohybu a zámeru se napojíme na našu energiu tak, aby sme se dostali do kontaktu s našou živosťou, radosťou, vitalitou, so všetkým čo sa skrýva v našej sexuálnej životnej energii.
  • Tak, aby sa uvolnili naše strachy, napätia a naše srdce se otvorilo našemu neobmedzenému energetickému potenciálu.
  • Tento víkend začneme jemnou iniciáciou našich zmyslov formou rituálu, ktorý nás vezme preč od stavu kde bombardovanie informáciami v bežnom svete znecitlivujú naše oči, uši a zmysly, ktoré tak potrebujú viac a viac stimulácie, čo môže končiť už len ich zaplavením. Tantrická cesta nám dovolí zažiť jeden zmyslový podnet v jednom momente, aby sme ho mohli naplno ucítiť, ochutnať, meditovať nad ním. Zmysly nás vezmú hlboko do tela, do našej jemnosti, do tu a teraz, uvoľňujúc nás z tyranie minulosti a budúcnosti, do jednoduchosti prítomnosti.

Sobota:

  • Vydáme sa na cestu zážitku seba nielen ako fyzické bytosti, ale tiež ako bytosti energetické, hravo skúmajúc pôžitok plynutia s našou energiou a stretnutie a plynutie s druhými.
  • Tiež sa naučíme ako sa neidentifikovať s našimi hranicami a limitmi, ale s naším bytím ako plynutie energie, ktoré na seba môže vziať akúkoľvek formu.
  • Večer preskúmame čakry ako dvere k vnímaniu a interakcii s druhými a so svetom.

Nedeľa:

  • Naučíme sa základné tantrické praktiky pre energetické zdravie a pre plynutie energie našim telom a pre stretnutie sa s partnerom na všetkých troch úrovniach v pohlaví, v srdci a v duši.

Cesty Transformácie.

SK a CZ Tím Ciest Transformácie prináša tento zážitkový víkend ktorý je zároveň aj úvodným na komplexnej tantrickej ceste ceste – “Cesty transformácie / Posvätné telo, vášnivý duch“.

Predstavíme vám prax ktorú sme nadobudli pod vedením Johna Hawkena – tantrického učiteľa a šamana, ktorý za posledných 30 rokov doviedol tento systém k jeho silnému transformačnému potenciálu.

Cesty transformácie – je medzinárodný team, ktorý pod vedením Johna Hawkena ponúka tarnsformačné semináre a výcviky po celej európe.

Čo je Tantra?

Tantra je cesta pre všetkých, ktorí sa túžia otvárať životu viac a viac. Je pre všetkých, ktorí majú záujem o rozvoj vlastnej osobnosti v oblasti energie, vedomia, tvorivosti, sexuality.

Je to cesta pre všetkých, ktorí chcú liečiť oddelenie medzi sexom, srdcom a duchom a znovu pocítiť posvätnosť v nás samých.

Slovo tantra znamená “nástroj expanzie”. Tantra je staroveká tradícia, pochádzajúca z Indie a Tibetu, ktorá nás učí prijatiu našej sexuálnej energie, živosti a radosti ako spirituálnej cesty k otvoreniu brán vyššieho vedomia a extázy. V našej západnej civilizácii nám tantra tiež pomáhá liečiť naše sexuálne zranenia, či už pochádzajú z prílišnej kontroly, posadnutosti, zneužitia či potlačovania. Ukazuje nám, ako se tešiť z erotickej energie prostredníctvom zážitkov radostnej a meditatívnej bezcieľnosti.

Tantra uctieva jednotu medzi energiou a vedomím. Učí ako se napojiť na našu životnú energiu spôsobom, ktorý má moc zmenit naše životy a vniesť novú kvalitu živosti do sfér našeho každodenného prežívania.

Tantra nič neprikazuje, každý môže ísť svojím vlastným tempom. Je to neuveriiteľná cesta sebaobjavovania, sebaprijatia a konečne sebalásky.

Vyváženosť polarít

Na Tantrický workshop preferujeme vyrovnané mužské a ženské energie a preto budú jednotlivci prihlasovaní s ohľadom na počet mužov a žien už na seminár prihlásených. Toto pravidlo sa netýka párov a spolu prihlásených dvojíc (muž, žena).

Súčasťou workshopu nie sú dotyky na intímnych miestach.

Termín semináru

Opakovanie semináru zatiaľ neplánujeme.