Jin Jang vo vzťahu

Odhaľte svoje skryté túžby.

V bežnom živote sa nám často stáva, že sa stretávame s nezhodami, prípadne s odlišnými postojmi dvoch ľudí na určitú situáciu. Vo väčšine prípadov to končí buď vzájomnou dohodou, menšou hádkou, pri ktorej to nakoniec niekto vzdá a podriadi sa druhej strane, prípadne konflfliktom, ktorý zablokuje ďalšiu komunikáciu na oboch stranách. Táto situácia väčšinou pretrváva dlhší čas, niekoľko dní, týždňov a pri obzvlášť závažných konflfliktoch môže pretrvať aj roky…

Ako takéto situácie riešiť? Ako predísť nežiaducim stretom a zablokovaniu komunikácie? Tantra nás učí hneď dve veľmi užitočné veci. Prvá je, že môže existovať viacero právd vedľa seba. To znamená, že v diskusii môžu mať pravdu obidve strany. Druhá rada tantry je, že je dôležité počúvať nášho partnera aktívne, ale nepresadzovať svoj postoj za každú cenu.

Ako však z toho von bezkonfliktne, dokonca s radosťou a nádychom dobrodružstva? V prvom rade si musíme uvedomiť, že v našej realite je všetko založené na harmónii medzi inovými a jangovými energiami. Jin (ženský princíp) a Jang (mužský princíp) fungujúce vo vzájomnom dopĺňaní sa, sú základom každého aspektu našej reality. Skôr, ako prenesieme tento princíp do načrtnutej situácie, pozrime sa do našich životov. Zo skúseností vieme, že akákoľvek kontroverzná situácia končí väčšinou ompromisom, prijateľným pre obe strany.

Tantra nás však učí, aby sme namiesto sto percent času venovaného kompromisu, využili polovicu času výlučne na realizáciu našich želaní a zvyšnú polovicu venovali ruhej strane, ako podporu. Tantra pomenúva tieto role ako jinovú (tá ktorá dáva podporu) a jangovú (tá čo určuje čo sa bude diať). Skúste si každú rolu v Jin – Jang hre. Rozdeľte si úlohy a vyskúšajte si fungovanie ýchto princípov pri hocijakej bežnej situácii, je jedno či to bude pri domácich prácach alebo pri sexe. Dôležité je, aby ste boli otvorení vo všetkom, čo chcete.

Jin – Jang hra.

Rozdeľte si čas hry na dva rovnaké úseky. Minimálny odporúčaný úsek sú 3 hodiny. Môžu to však byť aj na dni, či týždne. Dôležité je však zachovať rovnosť.

Pokračovanie v obsahu je prístupné exkluzívne pre predplatiteľov portálu Intímne Umenia Doma.

Predplatné obsahuje prístup ku všetkým online kurzom, celé články, rozšírené fotogalérie a náš ďalší autorský obsah.

Predplatným podporíte našu činnosť a ďalšiu tvorbu obsahu pre vás.

Ďakujeme, Lucia & Martin

Ročným predplatným 45€ získate prístup k obsahu vyžadujúcemu prihlásenie.

45€/rok
3,78€/mesiac

PRIHLÁSENIE

  • Zaregistrujte sa
Stratili ste heslo? Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu. E-mailom dostanete odkaz na vytvorenie nového hesla.

Po prihlásení máte prístup k plnému obsahu nášho webu.