Premiéra dokumentu Alan Lowen – The Art of Being

Láska sa stáva skutočná, keď ste zamilovaný do všetkých odtieňov a farieb vašej bytosti. Milovať druhých je však možné iba ak rožšíriťe lásku voči sebe samému, sebe samej.

Premiéra dokumentu “The Art of Being”

S veľkým potešením a zároveň vzrušením by sme vám radi predstavili dokument “The Art of Being“. Premiéra filmu sa uskutoční vo štvrtok 19. októbra 2017. Film vznikol pod vedením úspešného slovenského fotografa Martina Vrabka, ktorý je zároveň aj lektorom tantry.

Viac ako 40-minútový dokument vás uvedie do práce a životného poslania Alana Lowena, vyštudovaného psychológa, ktorý sa už desiatky rokov venuje organizovaniu zážitkových workshopov a dlhodobých tréningov s názvom Umenie bytia. Vďaka nim a Alanovej pomoci tak ľudia po celom svete nachádzajú svoju vlastnú spirituálnu cestu k sebe samému, nachádzajú dvere do svojho vnútra, ktoré im spoločnosť, výchova či bolestivé životné udalosti zatvorili.

Pochopia, že svet a spoločnosť, v ktorých vyrastali ich žiaľ nenaučili, ako skutočne milovať svoje pravé ja, a to bez akýchkoľvek výhrad. Nakoniec začnú akceptovať všetky aspekty seba samého, svoju prirodzenú sexualitu a čerpať z nej energiu na každý ďalší deň.

Vďaka filmu budete mať viac než unikátnu možnosť nazrieť, ako to na Alanovych workshopoch vyzerá a dozvedieť sa, čo privádza ľudí všetkých vekových kategórií na jeho vypredané semináre. Dokument zachytáva mužov i ženy v tých najúprimnejších osobných spovediach a intímnych momentoch, ktoré sú často veľmi bolestivé, no zároveň úžasne oslobodzujúce.

Umenie bytia je spôsob, ako objavovať seba samého a svoju podstatu. Sú to momenty uvedomenia si, že nie ste takou osobou, ktorou si myslíte, že v dôsledku výchovy ste. Začnete sa sami seba pýtať, kde bolo vaše pravé Ja po celý ten čas. Prestane sa báť preciťovať vaše vnútro, začnete akceptovať smútok, zraniteľnosť, ale i radosť či eufóriu. vysvetľuje Alan.

Unikátny dokument The Art of Being je vhodný nielen pre jednotlivcov, ale aj pre páry, ktoré sa snažia nájsť k sebe stratenú cestu či chcú vzťah povýšiť na inú úroveň vzájomného bytia plného skutočnej lásky a porozumenia.

Názorne vám ukáže, čo všetko dokáže hľadenie do očí, pravá prítomnosť v spoločnom okamihu či vedomý dotyk, nielen ten fyzický, ale i vzájomný dotyk dvoch duší.

Filmom však spirituálny večer nekončí, pre návštevníkov sú pripravené po premiére skutočne unikátne zážitky v podobe panelovej diskusie, ktorej sa zúčastní nielen filmár Martin Vrabko, ale aj samotný zakladateľ The Art of Being – Alan Lowen!

Na tvorbe dokumentu sa podielali:
Hlaná kamera: Martin Vrabko
Kamera: Marek Gavlák
Strih: Martin Vrabko, Jakub Šipoš

Zvuk: Marek Kočtúch
Hudba: MAOK
Produkcia: Lucia Pajszerová


Večer nám otvorí MORYA (Slovinsko), predstaviteľka svetového formátu v gongovej hudbe a záver večera si spríjemnime spoločnými diskusiami pri dobrom občerstvení.

19. Október 2017, 19:00,
Tanečné divadlo Ifjú Szivek,
Mostová 275/8,
811 02 Bratislava

Dokument je v anglickom a česko-slovenskom jazyku s anglickými titulkami.

Premiéra dokumentu Bratislava, Október 2017

Premiéra dokumentu Praha, November 2017