Čo je Tantra?

Tantra je cesta pre všetkých, ktorí sa túžia otvárať životu viac a viac. Je pre všetkých, ktorí majú záujem o rozvoj vlastnej osobnosti v oblasti energie, vedomia, tvorivosti, sexuality.

Je to cesta pre všetkých, ktorí chcú liečiť oddelenie medzi sexom, srdcom a duchom a znovu pocítiť posvätnosť v nás samých.

Slovo tantra znamená “nástroj expanzie”. Tantra je staroveká tradícia, pochádzajúca z Indie a Tibetu, ktorá nás učí prijatiu našej sexuálnej energie, živosti a radosti ako spirituálnej cesty k otvoreniu brán vyššieho vedomia a extázy.

V našej západnej civilizácii nám tantra tiež pomáhá liečiť naše sexuálne zranenia, či už pochádzajú z prílišnej kontroly, posadnutosti, zneužitia či potlačovania. Ukazuje nám, ako sa tešiť z erotickej energie prostredníctvom zážitkov radostnej a meditatívnej bezcieľnosti.

Tantra uctieva jednotu medzi energiou a vedomím. Učí ako sa napojiť na našu životnú energiu spôsobom, ktorý má moc zmenit naše životy a vniesť novú kvalitu živosti do sfér našeho každodenného prežívania.

Tantra nič neprikazuje, každý môže ísť svojím vlastným tempom. Je to cesta sebaobjavovania, sebaprijatia a konečne sebalásky.


Máte otázku k Tantre alebo Proces orientovanej psychoterapii?

Napíšte nám a my vám (aj anonymne) odpovieme na vašu otázku s pohľadu Tantry, prípadne Proces orientovanej psychoterapie.
Q&A
(Ak si želáte ostať v anonymite nevyplňujte prosím)
(Vyplňte ak si želáte zaslať informáciu o zverejnení odpovede.)