Ako sme zvládli premnoženú Kandidu.

Svrbenie, vyrážky, nepríjemný výtok. To je len zopár vonkajších príznakov prejavujúcich sa napríklad na pohlavných orgánoch tak muža ako aj ženy, ak sa v tele premnoží Kandida.

Čo by sme radi pozdielali, nemá síce žiaden vedecký ani medicínsky základ, ale je to naša osobná skúsenosť so spolužitím a zvládnutím premnoženej Kandidy v tele.

Stretnutie s Kandidou

Prišla nečakane, bez varovania, už ani neviem kedy. Sú to už dlhé roky. Nasledovalo nekonečné trápenie sa a pokusy o jej vyliečenie. Ale, ako to už býva, ping-pong bol aj našou bežnou skúsenosťou. Keď sa jeden z nás ako tak vyliečil, druhý to bezpečne a spoľahlivo vrátil do chorobného stavu. A tak to šlo týždne, mesiace a roky.

Liečba

Skúsili sme všetko čo nám bolo v tom čase a priestore dostupné. Antibiotiká, rôzne oleje a mastičky, bio-rezonanciu, bezpečný sex výlučne s kondómom a nakoniec aj sexuálnu zdržanlivosť. Aj keď niektoré metódy krátkodobo pomohli, vždy sme sa vrátili do stavu, kde si Kandida veselo prekvitala.

Pohrávali sme sa aj s myšlienkou Kandidu dlhodobo vyhladovať a úplne sa odpojiť od cukru a sacharidov, ale to sa nám pri našom spôsobe života nedarilo. Špeciálne v situáciách, keď sme nevedeli čo si kde kupujeme, napríklad v reštauráciách.

Vzdanie sa

Po cca štyroch rokoch sme to jednoducho vzdali a prestali Kandide venovať pozornosť. Prijali sme ju ako našu súčasť. Nepríjemnú, boľavú, obmedzujúcu.

Tantrický prístup a uzdravenie sa

Plynúc životom, sme si jedného dňa uvedomili, že Kandida je preč. A boli to už týždne, čo sa neobjavila. Obaja sme boli v poriadku. Najprv sme tomu nechceli ani veriť, lebo nič špeciálne sme nerobili, no nedalo nám to a začali sme hľadať, čo sme v našom živote zmenili.

Začali sme náš život vedome pozorovať a zhodli sme sa iba na jednej veci. Tou bolo zavedenie jednoduchého pravidla do sexuálneho života.

Žena rozhodne, kedy je vhodný čas na penetráciu. Kedy je dostatočne pripravená a úplne vzrušená.

A čo znamená, že žena je dostatočne pripravená? Znie to tak jasne a jednoducho, ale museli sme spoznať, čo vlastne úplné vzrušenie je. Nastala výmena rolí a žena bola tá, ktorá sama iniciovala akt penetrácie. Či už fyzicky alebo jasným gestom.

Toto pravidlo k nám prišlo na tantrickom výcviku a v širšom meradle prináša poznanie o tom, že všetko sa riadi podľa rytmu ženy. Mužova úloha je tento rytmus odpozorovať, nasledovať a podporiť.

Tantrický princíp penetrácie nám priniesol uvoľnenie. Partnerke v tom, že nemusela byť v napätí, či k vniknutiu nepríde predčasne a pre mňa ako muža oslobodenie sa od mentálnych procesov, kedy je ten správny čas. “Čo všetko treba ešte urobiť. Je už dostatočne vzrušená?” Namiesto toho som si čas milostnej predohry mohol v úplnom uvoľnení užívať a kreatívne sa venovať svojej partnerke.

Veľmi dôležitým rozmerom pre mňa ako ženu bola potreba zvedomeniť si rozdiel medzi túžbou a vzrušením. Naučila som sa, že túžba nemusí vždy znamenať vzrušenie. Ako som sa ponárala hlbšie do poznania vlastného tela, rozdiel medzi túžbou a vzrušením bol čoraz jasneší. Vzrušenie bolo neporovnateľne intenzívnejšie, nezastaviteľné, odpojené od hlavy a plne v tele.

Pomohlo aj prijatie skutočnosti, že každý deň môže vzrušenie prísť úplne inokedy. Niekedy v okamihu, niekedy po dlhšej dobe milostnej predohry. Trpezlivosť a prijatie vlastného rytmu tela sú pre nás stále dôležité elementy v poznávaní vlastného tela a jeho potrieb. Telo sa potom odvďačí spokojnosťou, zdravím a úplne inou úrovňou orgazmických zážitkov, v konečnom dôsledku pre obidvoch partnerov.

To čo nás utvrdilo v tom, že príznaky prítomnosti Kandidy vymizli zavedením spomínaného princípu bol fakt, že keď sme ho sami porušili, uponáhľaním sa alebo netrpezlivosťou, sa príznaky znovu v menšej miere vrátili. Trvalo však len pár dní a znovu bolo po nich.

Dnes

Po cca troch rokoch od zavedenia spomínaného tantrického pravidla sme úplne oslobodení od nepríjemností, ktoré boli pravidelnou súčasťou nášho života a až nedávno sme si uvedomili, že by táto skúsenosť mohla pomôcť aj iným.

Možno u vás bude chcieť tento symptóm poukázať na niečo iné, ale stojí to za vyskúšanie. Príjemným vedľajším efektom je prehĺbenie intimity a komunikácie, čo sa pozitívne odrazí v každodennom partnerskom živote.

(autori textu: Martin Vrabko & Lucia Pajszerová)


Máte otázku k Tantre alebo Proces orientovanej psychoterapii?

Napíšte nám a my vám (aj anonymne) odpovieme na vašu otázku s pohľadu Tantry, prípadne Proces orientovanej psychoterapie.


Q&A
(Ak si želáte ostať v anonymite nevyplňujte prosím)
(Vyplňte ak si želáte zaslať informáciu o zverejnení odpovede.)

Mohlo by vás zaujímať

HLAVNÉ VÍKENDOVÉ SEMINÁRE ~ “OD SEXU K NADVEDOMIU”.

OD SEXU K NADVEDOMIU” je tantrická cesta inšpirovaná učením majstra OSHA. Prináša zvedomovanie základných životných tém do našich životov a do partnerstva. V zmysle výroku “Nájsť spriaznenú dušu je veľmi zaujímavé, ale takmer nemožné. Spriaznenú dušu je však možné vytvoriť.” prinášajú Martin a Lucia poznanie, ako sa zharmonizovať na jednotlivých úrovniach nášho bytia a ako toto zažité poznanie prinášat do vedomého partnerského života.

Inštinkt a sexualita, emočná plynulosť, sila a zraniteľnosť, láska, kreativita, meditácia, splynutie a jednota. To sú základné témy s ktorými koncept “OD SEXU K NADVEDOMIU” pracuje. Preskúmame túto či už individuálnu alebo partnerskú cestu a prinesieme zážitok, ako je možné obohatiť a rozšíriť “TU A TERAZ” o “NAVŽDY”.

PRÍPRAVNÝ LEVEL.
PREBUDENIE TELA
(Úvodný Tantrický seminár)

Seminár zameraný na témy: sloboda a energia, vedomý dotyk a sexualita, tri kľúče k energii, uvoľnenie sa do energie

LEVEL 2.
EMOČNÁ PLYNULOSŤ, SMRŤ, NARODENIE
(Od sexu k nadvedomiu – sakrálna čakra)

Seminár zameraný na témy: prirodzené emočné plynutie, vedomé umieranie, extatické zrodenie

LEVEL 4.
LÁSKA A ŽIVOT V LÁSKE

(Od sexu k nadvedomiu – čakra srdca)

Seminár zameraný na témy: hlboké odpustenie, otváranie sa láske

LEVEL 6.
VNÚTORNÉ VEDENIE, INTUÍCIA, VÍZIA
(Od sexu k nadvedomiu – čakra „tretie oko“)

Seminár zameraný na témy: prepájanie troch úrovní vedomia, meditácia, otváranie vnútorného zraku

LEVEL 8.
UMENIE MILOVAŤ

(Tajomstvá mystického intímneho spojenia)

Seminár zameraný na témy: vedomá sexualita, odpútanie extatickej energie, otváranie partnera pre intímne spojenie, princípy vedomého milovania

LEVEL 1.
SEXUALITA, INŠTINKT, BEZPEČIE

(Od sexu k nadvedomiu – koreňová čakra)

Seminár zameraný na témy: vášeň, divokosť, slobodu sebavyjadrenia, spontánnosť a prebudenie životnej energie a vitality a energie Kundalini

LEVEL 3.
SILA, ZRANITEĽNOSŤ, ŽIVOTNÁ CESTA
(Od sexu k nadvedomiu – čakra solar-plexu)

Seminár zameraný na témy: prepájanie protikladov, zdravá asertivita a rebélia, ako žiť v sile a byť vnímavý zároveň, ako sa odovzdať

LEVEL 5.
SEBAVYJADRENIE, KREATIVITA, INŠPIRÁCIA
(Od sexu k nadvedomiu – krčná čakra)

Seminár zameraný na témy: spoluvytváranie našej reality, kreativita, sebavyjadrenie cez hlas, schopnosť načúvať

LEVEL 7.
TICHO, MEDITÁCIA, SPRIAZNENÁ DUŠA
(Od sexu k nadvedomiu – korunná čakra)

Seminár zameraný na témy: integrácia všetkých úrovní bytia, jednota, vyšie stavy vedomia, objavovanie magických síl


Tantra je prístup k životu, ktorý integruje sexualitu, emócie, zmysly, lásku, meditáciu a vedomie. Je to spojenie sexuality, lásky a spirituality.

 Tantra ponúka bohaté spektrum rôznych možností na osobný rozvoj. “OD SEXU K NADVEDOMIU” je tantrická cesta inšpirovaná učením majstra OSHA.

Pozostáva z víkendových seminárov, kde každý je tématicky zameraný na jednotlivé čakry a témy s nimi súvisiace. Cyklus víkendových tantrických stretnutí vychádza zo systému Tantra Essence, ktorý zostavila tantrická majsterka Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, ktorého sú lektori Martin Vrabko, Lucia Pajszerová a Andrea Sobotová nasledovníci.

Ďalej čerpá z Tantrických a Taoistických prístupov k sexualite a osobných skúseností lektorov. Ponúka hlbokú cestu transformácie a pomáha viesť harmonický a plnohodnotný život, či už pre jednotlivcov alebo v partnerstve.

Preskúmanie, pochopenie a otvorenie systému čakier je dôležité na ceste tantry a je bránou k energii a k vedomiu. Keď prebudíme systém čakier zažívame extázu v každodennom živote, sme v súlade s naším kreatívnym vyjadrením, plynieme životom a cítime spojenie so sebou samým a máme bezproblémovú komunikáciu a vzťahy.

Spoločne budeme objavovať, zdieľať, tvoriť, prijímať, a predovšetkým praktizovať cvičenia, ktoré vedú k poznaniu a transformácii.

Každá čakra prináša určité lekcie a dotýka sa určitej oblasti nášho života a určitej časti tela. Každá nám zároveň ponúka svoj dar, ktorý je vo forme učenia sa cez zážitok a skúsenosť.

Počas každého víkendu preskúmame jednu čakru a jej témy, čo bude spolu 7 víkendov počas jedného roka na dokončenie celej tantrickej cesty čakier. Budeme používať tantrické meditácie, tanec, emočné uvoľnenie, cvičenie v páre alebo v skupine, zdielania, dychové cvičenia, dotyk, masáže a rituály.

Počas seminárov budeme pracovať spoločne aj oddelene (mužská a ženská skupina). Nemusíte absolvovať všetky víkendy, ale jednotlivé víkendy sa vzájomne podporujú.

Seminár je vhodný pre jednotlivcov aj páry a je postavený tak, aby ho mohli absolvovať aj jednotlivci, ktorí budú cvičenia zdieľať v páre. Páry sú vitané a rešpektované. Súčasťou semináru nie je pohlavný styk.