“…je dôležité, aby sme v stave najvyššieho vzrušenia boli zároveň relaxovaní. .. Táto schopnosť uvoľniť sa je kľúčom k prebudeniu extatickej reakcie.

Slovo extatický znamená “cítiť sa vytrhnutý” z obvyklého stavu, z každodenného života. Slovo extáza je odvodené z latinského “ex-stasis”, čo znamené stáť mimo seba, ako to vyjadruje napríklad porekadlo: “Bol som radosťou celý bez seba.” Znamená to, že sme plní emócií a energie, ktorá je príliš intenzívna na to, aby sme ju zvládli, alebo rozumovo pochopili.

Ľudia sa domnievajú, že extáza je náhodnou udalosťou, ku ktorej dochádza zriedkakedy a ktorú nie je možné vedome opakovať.

Zakladateľ humanistickej psycholoģie Abraham Maslow zistil v šesdesiatych rokoch, že takmer každý človek prežil vo svojom živote extatický stav. …

Každý z nás má vrodenú schopnosť prežívať extatické stavy vedomia. Vyžaduje to tréning, ale nie odriekanie či roky sebakázne.”

Margo Anand

Cez zažívanie kratších stavov radosti a energie a cez uvoľňovanie sa do napätia, postupne trénujeme svoje telo a myseľ a pozývame stavy extázy, aby plynuli nami postupne viac a viac.

Pozývame vás zažiť vďaka vášmu telu váš jedinečný potenciál k extáze. Je to cesta, ktorá sa vďaka praxi stane našou vlastnou. Je dobré nič neočakávať. Keď upriamime našu všetku pozornosť na energiu aj s našimi nevedomými hodnoteniami (ide mi to – nejde mi to), unikne nám energia pomedzi prsty. Uvoľňovaním sa do napätia, dychom, hlasom a pohybom, pozývame myseľ prejsť do neznáma a rozširujeme svoje vedomie.

Ako hovorí Kamala Devi v The Eastern Way of Love: “ Tantra je kult extázy, osobné náboženstvo založené na mystickom zážitku radosti, nie na ustálenej dogme. … Tantrici nie sú askéti; prijímajú život. Učia, že božskú podstatu je možné objaviť cez exaltáciu (nadšenie, citové vzrušenie) celého človeka. Užívajú všetky zmysly, myseľ i ducha, aby dosiahli mystické vrcholy.

Milí priatelia,

Leto sa chýli ku koncu a v tento deň splnu by sme radi spoločne s vami odštartovali dašie kolo spoznávania a prenikania do hĺbok cez telo, pohyb, dych, hlas a meditáciu.

Ako už tradične býva zvykom, akcia je pre širší okruh vás, ktorí ste sa akokoľvek v minulosti zúčastnili na našich aktivitách alebo vás téma zaujíma a prejavili ste záujem o podobné udalosti. Ak máte niekoho, koho by ste radi vzali so sebou, budeme sa tešiť.

ECSTATIC DANCE
14. 9. 2019

v Sklenníku
U Bylinky Babinky
v Zohore.

Večerom vás prevedú

ECSTATIC DANCE
Mao-Lua

Martin a Lucia

Pozývame vás na hlboké prepojenie sa s vlastným telom cez pohyb a tanec.

Bez alkoholu a bez slov sa budete môcť na dve hodiny ponoriť do vnútorného sveta a cez extatickú hudbuv tanci – zakúsiť rozšírené stavy vedomia, či už vo svojom vnútornom priestore alebo v zdielaní s inými.

HUDOBNÍ HOSTIA

Eva Aarti Fridman, Marek Cikatricis, Marek Šafárik

Zahrajú a rozospievajú mantry, world music a healing songs spolu s nami.

DRINK & SNACK
Katka - nás privíta u nej v skleníku a prebedie nás základmi masáže chodidiel.
Eva kopecka

Katka & Evka

Nás budú aj tento krát tešiť ich prítomnosťou a podajú pomocnú ruku kedykoľvek bude treba.

Miesto

Sklenník U Bylinky Babinky Zohore.

Podrobný popis pošleme prihláseným účastníkom mailom.

Dress-code

➢ Voľné a pohodlné oblečenie
➢ Teplejšiu deku
➢ Ak chcete prespať tak matrac & spacák

Program

16:00 – Otvorenie priestoru
17:00 – 18:00 – Hudobný vstup
19:00 – 21:00 – ECSTATIC DANCE

21:00 – 21:30Coming back music.

Vstupné

15€ na mieste

Kapacita

40 Osôb
(prosíme o online rezerváciu).

Prvý Ecstatic Dance v Skleníku

Rezervácia na akciu

Ecstatic Dance September 14th

Ďakujeme za registráciu. Pred jej odoslaním prosím potvrďte súhlas o spracovaní osobných údajov.